Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Mjeku i Trump thotë se presidenti nuk rrezikon ta përhap koronavirusin

Sean Conley, mjek i Donald Trump ka thënë se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës “nuk është më i rrezikshëm për transmetimin”.

“10 ditë që nga nisja e simptomave, pa temperaturë prej më shumë se 24 orë, në gjendje të mirë, tregojnë se nuk ka asnjë lloj virusi aktiv që po riprodhohet. Ndërkohë që testimet tregojnë një ulje të ngarkesës virale”, tha mjeku.

Ndërkohë që shumë virologë, të kontaktuar nga mediat amerikane, kanë arritur në konkluzionin se kreu i Shtëpisë së Bardhë është ende pozitiv me koronavirus.

Në fakt, nuk përmendet e vërteta që presidenti i SHBA i është nënshtruar tamponëve të tjerë dhe se këto kanë qenë negative.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...