Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

Mjeshtëria e Gordon Ramsayt për salcë të përsosur bolonjeze: Kjo shtesë ndryshon çdo gjë!

Salca bolonjeze me bazë të mishit të bluar dhe salcës nga domatja, e cila ka prejardhjen nga qyteti i Bolonjës, zakonisht shërbehet me makarona

Italianët tradicionalisht e shërbejnë me talatele, ndërkaq tek ne më së shpeshti u shtohet spagetave dhe makaronave. Ramsay beson se salca do të ketë konsistencën më të mirë nëse qepa dhe karota grihen në rende para fërgimit.

Jo vetëm që ashtu i japin teksturë diç më të dendur salcës, por edhe përpunohen termikisht më shpejt, transmeton Telegrafi.

Karotën dhe qepën, të ngrira në rende, si edhe thelbin e shtypur të hudhrës shefi i fërgon në vaj ulliri edhe me pak rigon të thatë disa minuta para se në tigan të shtojë mishin e bluar.

Pasi që mishi të marrë ngjyrë të artë, në tigan shton pure nga domatja dhe verë të kuqe, e cila reduktohet gjithnjë derisa të bëhet salcë e dendur.

Atë pastaj e zbërthen me domate të grira të cilave i shton disa pika salce djegës.

Në fund të zierjes së salcës shton disa lugë të vogla qumësht lope.

“Qumështi salcës i jep shije të pasur, por edhe teksturë të lëmuar’, thotë Gordon Ramsay.

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...