Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Mos dilni sot jashtë, kjo është cilësia e ajrit në Prishtinë

Në kohën kur Kosova po përballet me shtim rastesh me koronavirus, një tjetër problem po shtohet.

Ajri i ndotur është rikthyer, kjo vërehet dukshëm edhe në kryeqytet, raporton lajmi.

Sipas Indeksit të Cilësisë së Ajrit, sot në Prishtinë vlera e ndotjes është 134, apo e pashëndetshme.

Vitin e kaluar Kosova u përball vazhdimisht me ndotjen e ajrit, ndërkaq këtë vit, në rast se nuk do të ketë përmirësime, përveç ndotjes së ajrit, problem është edhe pandemia.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...