Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Shkup, 14 tetor – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare në orët e paradites dhe kryesisht në rajonet malore. Do të fryjë erë mesatare deri në të fuqishme në jugperëndim.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 3 deri në 11, ndërsa e ditës nga 17 deri në 24 gradë.

Në Shkup, mot i kthjellët me vranësira të lehta deri në mesatare dhe erë të lehtë deri në mesatare në jugperëndim që do të intensifikohet për një kohë të shkurtër. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 9, ndërsa ajo ditore do të arrijë deri 21 gradë.

Deri të enjten paradite do të ketë stabilizim afatshkurtër të motit. Nën ndikimin e një vale të re të lagësht nga e enjtja gjatë ditës, do të ketë përsëri reshje shiu, të cilat në disa vende do të jetë më të forta. Reshjet e shiut do të vazhdojnë gjatë natës dhe të premten gjatë ditës.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...