Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Mozzik i bashkohet thirrjes së Labit për protestë nesër në Ferizaj

Këngëtari i njohur nga Ferizaj, Labinot Tahiri, ka kundërshtuar masat e reja antiCOVID-19 dhe ditën e nesërme (e premte) paralajmëroi sërish një protestë në qytetin e tij.

Ai theksoi se duhet organizuar kjo protestë, duke shtuar se një situatë e tillë nuk duhet të tolerohet më.

Thirrjen për protestë e ka përkrahur edhe reperi Mozzik, i cili së fundmi përmes një postimi të ndarë në InstaStory deklaroi se do të dalë së bashku me Labin dhe qytetarët e vendit të tyre.

“Shihemi nesër në ora 11:00 para sheshit të Ferizaj”, ka qenë mbishkrimi sipër fotografisë.

Labi njëherësh mori mbështetje edhe nga shumë artistë të tjerë e qytetarë që jetojnë dhe veprojnë në Ferizaj, ndonëse protesta u paralajmërua të mbahet edhe në qytete të tjera të Kosovës.

Theksojmë që Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja antiCOVID, të cilat do të hyjnë në fuqi nesër (e premte) nga ora 18:00.

Masat u kategorizuan në tri grupe sipas shkallës së rrezikut nga përhapja e infeksionit.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...