Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

MPB: Janë sanksionuar 148 shoferë në Haraçinë dhe Hasanbeg

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar kontrollet e përforcuara në trafik. Në territorin e Haraçinës dhe të Hasanbegut janë shqiptuar gjithsej 148 masa, 34 për vozitje pa patentë shofer, 25 për vetura të parregullta teknikisht dhe për vetura të paregjistruara, si dhe 7 sanksione janë vendosur për mosmbajtje të maskës.

MPB njofton se do të vazhdojnë me kontrolle të përforcuara në trafik dhe apelojnë që qytetarët të respektojnë rregullat në trafik, me qëllim që të rritet siguria në trafik.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...