Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

MPB: Kujdes kur të bleni vetura, janë përhapur mashtrues

Shkup, 3 dhjetor – Zhurnal.mk – Janë shpeshtuar veprat penale – mashtrime gjatë shitblerjes së veturave në territorin e shtetit, informon Zhurnal.

Për këtë, MPB apelon që qytetarët të jenë të kujdesshëm të mos lidhin marrëveshje për shitje të veturës, para se të marin të hollat e shumës që janë dakorduar.

Arsyeja është se janë përhapur disa mashtrues të cilët lidhin marrëveshje noteri duke mos i dhënë të hollat, e më pas arsyetohen me dëshmi të pavërteta për shtyerje të pagesës. Më pas, mashtruesit humbin çdo kontakt me të dëmtuarit, duke përfituar në mënyrë joligjore.

MPB njofton se po ndërmeren masat për zbardhje të rasteve të tilla.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...