Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

MPB me detaje për aksidentin ku humbi jetën mjeku Trajçe Neshkovski

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme sot ka dalë me ​​informacione në lidhje me aksidentin e djeshëm në rrugën “Franklin Roosevelt” në Shkup, ku humbi jetën mjeku 32-vjeçar Trajçe Neskovski.

Siç thonë nga MPB, aksidenti ndodhi pasditen e djeshme në orën 16:45 mes një automjeti “Citroen” me targa të Gostivarit, i drejtuar nga T.N. (32) nga Gostivari dhe një automjet “Opel” me targa të Strumicës, i drejtuar nga G.K. (34) nga fshati Prosenikovo, rajoni i Strumicës.

“T.N ka marrë lëndime të rënda trupore, me çka është dërguar në klinikën Nënë Tereza, ku edhe ka ndërruar jetë. Lëndime trupore ka marrë edhe G.K, i cili është dërguar në spitalin shtetëror ‘8 Shtatori’”, thonë nga MPB.

Ata shtojnë se është kryer hetim në vendin e aksidentit nga SPB Shkup dhe Prokuroria Publike, ndërsa trupi i viktimës është dërguar për autopsi.

Ndryshe, mjeku Trajçe Neskovski ka punuar në departamentin e të sëmurëve me COVID-19 në spitalin për fëmijë në Kozle.

Për vdekjen e tij, dje shprehën ngushëllime edhe funksionarët qeveritar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...