Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Musk testohet katër herë në ditë për COVID-19, dy i rezultojnë pozitive dhe dy negative

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, ka njoftuar se gjatë një dite është testuar katër herë për COVID-19, dy herë ka rezultuar negativ dhe dy të tjera pozitiv.

Përmes një njoftimi në Twitter, Musk ka thënë se testimet i ka kryer në të njëjtin vend dhe nga e njëjta infermiere. Ai këtë situatë e sheh shume të dyshimtë.

“Po më duket diçka e dyshimtë. Sot jam testuar katër herë. Rezultatet e dy testeve ishin pozitive, e dy tjerave negative. E njëjta makinë, i njëjti test, e njëjta infermiere. Testi i shpejtë i antitrupave nga BD”, ka shkruar Musk në Twitter, duke aluduar në testin e kryer nga Becton Dickinson and Co.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...