Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Mustafa tregon çka bisedoi me Haradinajn: Nuk mund të thuhet se njëri partner e shpëtoi e tjetri e shiti Ujmanin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka sqaruar edhe një herë pikën 7 të marrëveshjes Kosovës –Serbi për liqenin e Ujmanit.

Mustafa ka dhënë detaje dhe ka treguar edhe se çfarë ka biseduar me Kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn ditën kur ai e refuzonte këtë pikë të marrëveshjes disa orë para nënshkrimit të saj.

Ai ka theksuar se formulimin e ri  për Ujmanin e ka kërkuar vetë Haradinaj dhe se nuk është e denjë që të thuhet se njëri partner e shpëtoi Ujmanin kurse tjetri e shiti.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...