Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Muzika e Rita Orës ndalohet në Radio Exe nga drejtori i saj, për shkak të veprimeve të fundit të artistes

Këngëtarja e hitit “For You” kërkoi falje të hënën pasi organizoi një festë në një restorant në Londër për të festuar 30 vjetorin e lindjes. Ajo gjithashtu pagoi një gjobë prej 10,000 funtesh, pasi u dënua nga policia për organizimin e festës gjatë periudhës sa vendi ndodhej në izolim.

Pas incidentit, prezantuesi i emisionit të mëngjesit në Radio Exe në Britaninë e Madhe, Ben Clark njoftoi se ai po e vinte në listën e zezë këngëtaren shqiptare, shkruan Metro UK.

Pasi lëshoi këngën e saj “I Will Never Never You Down” për dëgjuesit dhe diskutoi veprimet e saj, ai u zotua duke thënë: “Unë nuk mund të flas për ndonjë prezantues tjetër të Radio Exe, por që tani, për një të ardhme të parashikueshme, nuk do të lëshoj asnjë nga këngët e saj. Ju nuk mund ta rrotulloni kokën, apo jo? Mendja tundet”.

“Vajza ime 11-vjeçare më tha natën tjetër: Babi, a mund të vijë ndonjë nga miqtë e mi pas shkollës?, dhe inë i thashë: Jo!, pse ?! Ne jemi në mes të një bllokimi. Nëse një 11-vjeçare mund ta tërheqë atë, me siguri Rita mund … Kështu që në të ardhmen e parashikueshme, unë nuk do të lëshoj asnjë këngë të Rita Orës”, tha ai.

“Nëse jeni një fans i madh i Ritës, jam i sigurt që edhe ju mund të shihni se nga po vij”, shtoi Ben. Rita u ndesh me reagime të ashpra të hënën pasi dolën detajet e festës e cila u ndalua nga policia në restorantin ‘Casa Cruz’ në lagjen Notting Hill të Londrës, gjatë fundjavës.

Ylli i hitit “Anywhere” që atëherë ka kërkuar falje për gabimin e saj ‘serioz dhe të pafalshëm’ për organizimin e festës së ditëlindjes, duke deklaruar se ajo mendonte se ‘do të ishte në rregull’.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...