Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Myslimanët në Austri po refuzojnë ta varrosin Kujtim Fejzullain

Varrimi i terroristit Kujtim Fejzullai, i lindur në Vjenë me prejardhje nga Maqedonia e Veriut, i cili vrau katër persona dhe që u vra nga Policia pas sulmit terrorist në qendër të Vjenës, ka shkaktuar një krizë në vendin e tij të lindjes.

Menaxheri i Varrezave Myslimane të Liesingut, Ali Ibrahim, tha se askush nuk po pranon ta varrosë terroristin, duke theksuar: “Ai është vrasës që vret njerëz të pafajshëm dhe lëndon të gjithë myslimanët. Myslimanët nuk dëshirojnë të flenë pranë një vrasësi”, tha ai, raporton agjencia turke e lajmeve DHA, transmeton Zeri.info.

Edhe zyrtarë të varrezave në Vorarlberg, Vjenë, ku sulmuesi kishte jetuar, kanë refuzuar ta varrosin atë, pasi edhe nga Varrezat Myslimane të Vjenës u tha se nuk do ta varrosin sulmuesin.

Në këtë situatë, nuk dihet se ku dhe kur do të varroset Fejzullai.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...