Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Naftëtarët përleshen me policinë: Pronarë të rafinerisë jemi ne

Ky është momenti kur naftëtarët përplasen me rojet private të uzinës së Ballshit.

Ndërsa grevistët vazhdojnë të jenë të ngujuar, kolegët e tyre tentuan të hyjnë me forcë në rafineri. Ata u përplasën për disa minuta me rojet e uzinës, ndërsa paralajmëruan përshkallëzim të protestave nëse do të vazhdojnë të shpërfillen nga institucionet.

SOKOL DAUTAJ – KREU I SINDIKATËS SË NAFTËTARËVE    

Pronaret e kësaj rafinerie janë naftëtarët. Dhe ditën e nesërme do ta shihni, do jemi të gjithë në shesh.

Nga ana tjetër naftëtarët, kanë ngritur alarmin se uzina rrezikon shpërthimin nëse nuk fillon puna.

NAFTETARI

Uzina është ne konservim. Nëse reaktorët lihen ne atë gjendje ka rrezik që dhe mund të shpërthejë.

Naftëtarëve pas punonjësve të nënstacionit të Pocemit u është bashkuar edhe sindikata e pavarur e fermerëve, të cilët kanë shprehur mbështetje ndaj tyre deri në përmbushjen e kërkesave. Situatë e rënduar paraqitet për 10 naftëtarët të cilët janë në ditën e 16 të grevës së urisë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...