Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Naftëtarët pranojnë ofertën e kryeministrit/ Rama: Brenda 48 orësh do takohemi për të kaluar në veprim

Naftëtarët e Ballshit pranojnë ofertën e kryeministrit Edi Rama.

Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë kryeministri Edi Rama i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se është i kënaqur me këtë dakordësi.

Kjo marrëveshje ku parashikohet që punëtorët të marrin një përkrahje financiare nga qeveria, ka ndodhur pas takimit të Ramës ditën e djeshme, ku u propozoi fillimisht një pagë deri në gjetjen e një zgjidhje për rifillimin e punës në rafineri.

Ndërkohë kryeministri Rama në reagimin e tij të fundit, pasi naftëtarët pranuar marrëveshjen, shkruan se brenda 48 orëve, ai personalisht do të takohet me përfaqësuesit e naftëtarëve.

Kryeministri Rama në Twitter:

Jam i kënaqur që naftëtarët e pranuan propozimin e qeverisë. I falenderoj për mirëkuptimin dhe besimin. Tani e ka radhën qeveria të kalojë nga mbështetja parimore në mbështetjen financiare. Pa humbur kohë. Brenda 48 orësh do takohem përsëri me përfaqësinë për të kaluar në veprim!

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...