Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Ndahet nga jeta veteranja e arsimit Nadire Arifi, nëna e Teuta Arifit

Tetovë, 11 shtator – Sonte ka pushuar së rrahuri zemra e mësueses tetovare dhe veteranes të arsimit shqip, znj. Nadire Arifit, njëherit nëna e kryetares së komunës Tetovës, Teuta Arifi.

Lajmin e ka bërë të ditur Teuta Arifi me anë të një publikimi në Facebook.

Të nderuar qytetarë, familjarë, miq dhe dashamirë!

Me dhimbje të thellë ju informoj se sonte ndërroi jetë nëna ime, mësuesja dhe veteranja e arsimit, znj. Nadire Arifi!

Varrimi do të bëhet nesër, 12.09.2020 (e shtunë) në varrezat e qytetit në Tetovë, pas namazit të drekës.

Për shkak të situatës aktuale me pandeminë e covid19, ju informoj se nuk do të kemi pritje të organizuar të njerëzve, dhe ngushëllimet e juaja do t’i pranojmë në formë eletronike dhe përmes telefonit!

Me respekt,
TA

https://www.facebook.com/teutaarifiofficial/posts/4709817795725736

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...