Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Ndeshja Angli – Islandë pritet të luhet në Shqipëri

Ndeshjes e Ligës së Kombeve mes Anglisë dhe Islandës pritet të zhvillohet në Shqipëri më 18 nëntor, nëse është e nevojshme, sipas BBC-së.

Zhvillimi i kësaj ndeshjeje në Angli është në dyshim për shkak të ndalesës së re të udhëtimit të qeverisë britanike për vizitorët jobritanikë që vijnë nga Danimarka, transmeton Gazeta Express.

Islanda do të luajë kundër Danimarkës në Kopenhagë tri ditë para se të përballet me Anglinë në Wembley më 18 nëntor.

Federata e Futbollit e Shqipërisë ka shprehur vullnet për ta ofruar një terren neutral për këtë ndeshje, nëse ndalesa nuk hiqet.

Federata e Futbollit e Anglisë e ka kontaktuar edhe Gjermaninë pwr mundësinë e zhvillimit tw ndeshjes atje.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...