Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Ndjehet tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Tetovë/Gostivar, 6 nëntor – Zhurnal.mk – Tërmet prej tre gradëve sipas shkallës evropiane makrosezmike, dhe me epiqendër 41 km në veri të Shkupit është regjistruar mbrëmë në ora 21:18 në zonën Tetovë-Gostivar, informon Zhurnal.

Për tërmetin bëjnë të ditur nga fakulteti natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti ka patur magnitudë prej 2.4 ballëve sipas rihterit, ndërsa është ndjerë nga banorët e Gostivarit, Tetovës dhe rrethinë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...