Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Ndodh edhe kjo, ariu frikësohet nga qeni i vogël – madje tenton të ngjitet në pemë nga frika

Kemi dëgjuar që nga ariu të ikin dhe frikësohen shumë kafshë të egra, por jo edhe kur ariu frikësohet nga një qen i vogël.

Një video e publikuar në internet dhe e filmuar në British Columbia të Kanadasë, shfaq momentin kur një qen i vogël i vërsulet ariut i cili nga frika madje tenton të ngjitet në një pemë, transmeton Telegrafi.

Çifti bashkëshortor David dhe Marissa Jonsson kishin shkuar për pinkik në një zonë malore, ku me vete kishin marrë edhe qenushin e quajtur Jersey.

Por në një moment para tyre shfaqet një ari, të cilit i vërsulet qeni i tyre që nuk kishte fare frikë. Madje e detyron ariun të tentojë të ngjitet në pemë.

Pamjet e këtij momenti janë bërë virale në internet dhe prej postimit të saj ka marrë mijëra pëlqime dhe shpërndarje.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...