Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Ndonjëherë shpejtësia shpëton jetë – Lamborghini i policisë transportoi veshkën për transplant

Policia me veturën Lamborghini arriti nga Padova në Romë në më pak se tre orë, me një shpejtësi mesatare prej 230 km/orë.

Policia italiane ka disa vjet në flotën e saj një Lamborghini Huracan LP-610, i cili mund të duket si i panevojshëm, por ky lajm tregon se nuk është kështu, transmeton Telegrafi.

Një makinë e fuqishme super sportive me një motor V10 që prodhon 610 kuaj fuqi përdoret për detyra të veçanta, dhe njëra prej tyre ndodhi më 5 nëntor.

Në atë kohë, policisë iu dha detyra të transportonte veshkat për transplantim nga Padova në Romë.

Gjegjësisht, punëtorët shëndetësorë vlerësuan se mënyra më e mirë për të transportuar është në një makinë të shpejtë policie.

Ky Lamborghini ka një frigorifer dhe një defibrilator në bagazhin e saj.

Udhëtimi nga Padova në kryeqytetin italian zakonisht zgjat pesë orë, por ekipi i policisë e përshkoi atë distancë në më pak se tre orë, me një shpejtësi mesatare prej 230 km/orë.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...