Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Në Indonezi mosmbajtja e maskës ndëshkohet me pompa, qëndrim në diell e pastrim rrugësh

Dy burra në Indonezi janë ndëshkuar nga policia me pompa në rrugë, pasi nuk po mbanin maskën.

Fotot janë shkrepur në Banda Aceh, qytetin më të madh indonezian.

Ndëshkime të tilla si kjo e pompave janë për ata që nuk kanë mundësi të paguajnë gjobat e mëdha të vendosura nga autoritetet indoneziane.

Ndëshkime të tjera janë pastrimi i rrugëve ose qëndrimi shtrirë në diell për 30 minuta.

Një nga ndëshkimet më ekstreme ka qenë hapja e varreve për viktimat e koronavirusit, në mënyrë që njerëzit të kuptojnë rëndësinë që kanë masat kundër përhapjes së pandemisë. /A2news/

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...