Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Në luftën kundër Covid nga sot kyçet edhe personeli mjekësor i Armatës

Shkup, 30 nëntor – Zhurnal.mk – Nga sot pritet që një numër i caktuar i motrave medicinale të cilat punojnë dhe kanë punuar në ushtri, të bashkangjiten me personelin mjekësor nga shtëpitë shëndetësore publike në luftën kundër covid pandeminë, informon Zhurnal.

Pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, si mbështetje në sigurimin e rendit në kovid qendrat në shtet, janë vendosur pjesëtarë të armatës.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 820 raste të reja me Covid 19. Ministria e shëndetësisë njoftoi se 32 pacientë kanë ndëruar jetë ndërsa 895 janë shëruar.

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe apelon qytetarët që periudhën në vijim festat e fundvitit të bëhen duke respektuar masat për mbrojtje.

Për momentin në spitale po kurohen gjithsej 1282 pacientë, ndërsa të lira ka vetëm edhe 190 shtretër.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...