Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Në moshën 67 vjeçare, vdes komediani John Session

Aktori dhe komediani i njohur ka vdekur në moshën 67 vjeçare.

Ai ishte i njohur më së miri si panelist në shfaqjen televizive të improvizimit të viteve 1980 dhe 90, “Whose Line Is It Anyway?”, “QI” dhe “Have I Got News for You”, shkruan BBC.

Session po ashtu ka luajtur për Stella Street dhe Spitting Image dhe filma si Henry V. i Kenneth Branagh.Shoki i tij, Ronni Ancona e përshkroi atë si ‘një gjeni’, ndërsa Helen Lederer e kujtoi atë si ‘një forcë kaq origjinale me zgjuarsi dhe talent të zgjuar’.Ylli i lindur në Ayrshire vdiq nga probleme zemre, tha agjenti i tij.

Aktorin e kujtoi edhe Richards dhe anëtarët e tjerë të Rolling Stones. Komediani ishte edhe pjesë e një varg shfaqjesh të tjera. 

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...