Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Në shkollat me nxënës serbë në Kosovë sot nis mësimi online

Kryeshefja e të ashtuquajturës administratë e Shkollave të Ministrisë së Arsimit të Serbisë për Kosovën Jasmina Dediq  ka thënë se mësimi në shkollat ​​ku mësojnë nxënësit serbë në Kosovë do të nis sot sot online.

Në një deklaratë për portalin Kosovo Online, ajo tha se rekomandimi i ministrisë përkatëse ishte që shkollat ​​në Kosovë të fillojnë mësimet online sot për shkak të situatës me pandeminë, transmeton Klan Kosova.

“Ne do të monitorojmë situatën në terren çdo ditë dhe në përputhje me këtë, do të kalojmë në mësim të rregulltë”, shtoi ajo..

Sipas rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë dhe Ministrisë së Shëndetësisë, viti i ri shkollor në Kosovë do të fillojë më 14 shtator.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...