Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Në Spitalin e Gjakovës 25 pacientë janë me oksigjeno terapi

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës aktualisht janë të hospitalizuar 42 pacientë me Covid-19.

Spitali ka njoftuar se prej tyre 28 janë pozitiv me koronavirus, ndërsa 8 pacientë janë të negativizuar.

Në njoftim bëhët e ditur se 25 pacientë të sëmurë po trajtohen me oksigjeno terapi. Spitali iu ka bërë thirrje qytetarëve që të zbatojnë rekomandimet dhe masat për të parandaluar virusin.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...