Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Në tre komuna të Shkupit, rastet aktive janë mbi 1000 të infektuar

Shkup, 13 nëntor – Zhurnal.mk – Aerodromi, Gazi Baba dhe Karposhi janë tre komunat të cilat për momentin kanë mbi 1000 raste aktive me korona virus, informon Zhurnal.

Në Aerodrom janë të infektuar 1205 persona, më pas vijon Gazi Baba me 1066 dhe Karposhi me 1032. Pak më pak se 1000 ka në Qendër dhe Kisella Vodë, 982 dhe 964 raste.

Në Gjorçe Petrov ka 639 të infektuar aktiv, në Çair 458, Butel 400, Ilinden 192, Shuto Orizare 132, ndërsa në komunat tjera numrat janë dyshifrore.

Për momentin në Shkup ka 7756 raste aktive, pasi dje u regjistruan 500 raste të reja.

Numri i përgjithshëm në Maqedoni të Veriut që nga fillimi i pandemisë është 43835, i të shëruarve 25782, i të vdekurve 1238, i rasteve aktive 16815.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...