Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Kosovë

Nga 546 rastet e reja me coronavirus, 286 janë konfirmuar vetëm në Prishtinë

Në 24-orët e fundit në Kosovë nga coronavirsi kanë humbur jetën nëntë persona, kurse janë regjistruar 546 raste të reja.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK), njofton se kanë bërë 1 mijë e 626 testime, prej ku kanë rezultuar 546 raste pozitive, transmeton Telegrafi.

Më së shumti raste janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 286 raste.

Pastaj, në komunën e Gjakovës 37 raste.

Komuna Fushë Kosovë 31 raste, komuna Prizren 28 raste, komuna Ferizaj 27 raste.

Komuna Gjilan 17 raste, komuna Lipjan 15 raste, komuna Obiliq 12 raste, komuna Rahovec 12 raste, komuna Vushtrri 12 raste.

Komuna Pejë 11 raste, komuna Deçan 10 raste.

Komuna Drenas 9 raste, komuna Malishevë 8 raste, komuna Suharekë 6 raste.

Komuna Mitrovicë 4 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Kaçanik 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kamenicë dhe Kllokot.

IKSHPK njofton se raste aktive janë 5 mijë e 2, teksa ka lutur qytetarët të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...