Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nga e diela bëhet e obligueshme mbajtja e pajisjeve dimërore në veturë

Shkup, 12 nëntor – Zhurnal.mk – Nga 15 nëntori fillon mbajtja e obligueshme e pajisjeve dimërore për veturat tuaja, informon Zhurnal.

Kontrolli i zakonshëm i veturës nënkupton kontroll i antifrizit, vajit të motorit, pastruesve të xhamave, bateria, frenat, spërkatës kundër ngrirjes së xhamave, dorezave të dyerve etj.

Të gjitha këto masa janë të rëndësishme, por më e rëndësishme është mbajtja e pajisjeve dimërore, përfshirë këtu dhe zinxhirët të gomave. Pajisjet dimërore janë të obligueshme nga 15 nëntori deri më 15 mars.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...