Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Nga Orban e deri tek Kim Jong, cilët udhëheqës botërorë nuk e uruan Bidenin?

Sidoqoftë, presidenti meksikan Andres Manuel Lopez Obrador, ka thënë se është ende herët për ta përgëzuar Joe Bidenin dhe se do të presë që të zgjidhen të gjitha çështjet ligjore në SHBA para se ta bëjë një gjë të tillë, shkruan BBC.

Përveç tij, ka edhe liderë të tjerë botërorë që nuk e kanë uruar Bidenin – madje të disa prej vendeve që kanë ndikim në politikat ndërkombëtare.

Më poshtë mund t’i gjeni të renditur emrat e disa prej tyre:

Kim Jong-un i Koresë së Veriut

Vladimir Putin i Rusisë

Sunduesit e Arabisë Saudite

Xi Jinping i Kinës

Rexhep Tajip Erdogan i Turqisë

Jair Bolsonaro i Brazilit

Viktor Orban i Hungarisë

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...