Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Ngrit dronin në ajër, filmon plazhin e fshehur brenda kraterit të ishullit meksikan – publikon pamjet mbresëlënëse

Një fotograf ka arritur të realizojë një video mbresëlënëse nga ajri me dron. Bëhet fjalë për një plazh të fshehur brenda një krateri në ishullin e bregut meksikan, që dikur ishte përdorur si bazë për testimin e bombave.

Tarsicio Suarez kishte përdorur dronin në Playa del Amor, i njohur si plazhi i fshehtë në ishullin Marieta të Meksikës, transmeton Telegrafi.

Pavarësisht historisë ushtarake, plazhi është i “dizajnuar” si rezervat natyror që tani është në pronësi të qeverisë federale meksikane.

E ata vizitorë që ia mësyjnë ishullit duhet t’i përmbahen rregullave strikte si në numër të vizitorëve, të cilëve u kërkohet ta mbrojnë florën dhe faunën.

Për ta vizituar këtë ishull duhet bërë një orë lundrim, por për të pasur qasje në këtë plazh kërkohen leje shtesë ku përmes një tuneli duhet të udhëtohet.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...