Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Nintendo Switch dominon konsolat e Microsoft dhe Sony

Në 23 muajt e fundit Nintendo Switch ka tejkaluar në shitje Xbox One dhe Play Station 4.

Nintendo Switch vijon të shitur në mënyrë të jashtëzakonshme duke arritur në 68.3 milionë njësi në duart e konsumatorëve që nga debutimi sipas raportit më të fundit financiar që vjen nga vetë kompania.

Në 23 muajt e fundit Nintendo Switch ka tejkaluar në shitje Xbox One dhe Play Station 4. Tani me debutimin e Xbox Series S për 300 dollarë dhe PlayStation 4 Digital Edition për 400 dollarë, Switch përballet me konkurrencë të egër.

Mesazhi i Nintendo është i qartë, Switch do të vijojë të shitet edhe me ardhjen e konsolave të reja nga Microsoft dhe Sony ndërsa mban çmimin e konsolës në po të njëjtat shifa prej 300 dollarë.

Ndërsa është fakt se shitjet e Switch janë në kulmin e tyre dhe asnjë gjeneratë e re konsolash nuk mund ta injorojë dot këtë. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...