Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Nis ora policore, tre javë izolim gjatë natës, lëvizje me autorizim

Ka nisur zbatimi i aktit normativ për ndalim-qarkullimin nga ora 22:00 e mbrëmjes deri në orën 06:00 të mengjesit.

Rrugët u zbrasën në pak minuta pasi ora shënoi 22:00 dhe po ashtu bizneset ulën qepenat dhe baret e restorantet u mbyllën.

Çdo qytetari që do i duhet të lëvizë për arsye jo shëndetësore apo që nuk është punonjës i administratës spitalore, duhet të pajiset me leje nga portali e-albania.

Ndërkohë që në qarkullim gjatë kësaj fashe orare janë vetëm patrullat e policisë, të cilat ushtrojnë kontrolle.

Këto masa kufizuese do të zgjasin për 3 javë, ku më pas do të vlerësohet situata e pandemisë për të vendosur nëse do të ketë apo jo masa të tjera shtrënguese.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...