Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nisin dorëheqjet nga partia e Ziadin Selës, largohet Arta Toçi

Tetovë, 16 shtator – Ish deputetja dhe ish zv.ministrja e jashtme nga rradhët e ASH-së, Arta Toçi përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje nga pozitat Aleancës për shqiptarët.

Postimi i plotë:

Nga data 13 Mars 2020 kam dhënë dorrëheqje nga pozita e kryetares së Asamblesë së femrës në partinë Aleanca për shqiptarët. Arsyet e dorrëheqjes janë si në vijim:

Mospërfillja e vullnetit të Asamblesë së femrës dhe pozita denigruese e gruas në parti,

Pakënaqësitë me humbjen e identiteti fillestar të partisë

Mospërfillja e mendimit ndryshe

Qasja selective ndaj anëtarëve dhe mungesa e meritokracisë në parti

Anashkalimi i Tetovës dhe tetovarëve në parti

I falenderoj të gjithë me të cilët e formuam partinë, punuam dhe besuam në të.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...