Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Një grua ther një burrë në Prishtinë

Një burrë është therur me thikë nga një grua në rrugën “Afrim Zhitia” në kryeqytet.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00, ndërsa rrethanat që quan në këtë krim janë duke u hetuar nga organet kompetente.

“Sonte rreth orës 18:00, ne rr. Afrim Zhitia ne Prishtinë, është raportuar për një rast të therjes me thikë. Policia menjëherë ka dal ne vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarr te gjitha veprimet e nevojshme policore. Personi i lënduar ka marr trajtim mjekësor nga kompetentët në vendin e ngjarjes. Sipas informatave dyshohet se viktima (mashkull) është goditur nga e dyshuara(femër), e cila është identifikuar dhe dërguar ne stacion policor për procedura te mëtejme ligjore. Hetime tjera lidhur me rrethanat dhe motivin e incidentit janë ne proces nga njësitet kompetente të policisë”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha./kp

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...