Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Një tërmet 6,3 ballë godet Indonezinë

BMKG tha se epiqendra e tërmetit ka qenë 109 kilometra në jugperëndim të qytetit Tuapejat në ishujt Mentawai.

Një tërmet me fuqi prej 6,3 ballësh sot ka goditur provincën Sumatra Perëndimore të Indonezisë, bëri të ditur Agjencia Meteorologjike, Klimatologjike dhe Gjeofizike e vendit (BMKG), transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia tha se epiqendra e tërmetit ka qenë 109 kilometra në jugperëndim të qytetit Tuapejat në ishujt Mentawai pranë brigjeve të provincës.

Fatkeqësia natyrore ndodhi 10 kilometra nën sipërfaqe.

Megjithëse nuk u raportua për vdekje, u lëshua një paralajmërim për cunami.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...