Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Njihuni me kandidatët pretendent për postet kryesore në e Biden

Uashington, 8 nentor – Ndërkohë që Biden akoma nuk është certifikuar si president i SHBA edhe pse tashmë i ka fituar zgjedhjet, po bëhet një garë e fortë se kush do të jetë pjesë e administratës së tij të ardhëshme ndërkohë që figura shumë të rëndësishme po përmenden për postet e sekretarëve të shtetitnë administratën Biden, në vazhdim ju sjellim emrat të cilët përfolen dhe dikasteret:

Mbrojtje

Michele Flournoy

Tammy Duckëorth

Jack Reed

DASH

Susan Rice

Antony Blinken

Chris Coons

Chris Murphy

William Burns

Thesari

Lael Brainard

Sarah Bloom Raskin

Elizabeth Warren

Roger Ferguson

Mellody Hobson

Raphael Bostic

Drejtësi

Doug Jones

Xavier Becerra

Sally Yates

Tom Perez

Siguria e shtetit

Alejandro Mayorkas

Xavier Becerra

Shëndetësi dhe shërbimi njerëzor

Michelle Lujan Grisham

Vivek Murthy

Mandy Cohen

Transport

Eric Garcetti

Earl Blumenauer

Rahm Emanuel

Tregëti

Meg Whitman

Terry McAuliffe

Energjetikë

Ernest Moniz

Elizabeth Sherwood-Randall

Arun Majumdar

Punë të brendëshme

Tom Udall

Martin Heinrich

Deb Haaland

Agrikulturë

Heidi Heitkamp

Marcia Fudge

Cheri Bustos

Punë

Julie Su

Bill Spriggs

Andy Levin

Sara Nelson

Bernie Sanders

Tom Perez

Strehim dhe zhvillim urban

Alvin Brown

Keisha Lance Bottoms

Karen Bass

Diane Yentel

Maurice Jones

Arsim

Lily Eskelsen Garcia

Randi Weingarten

Linda Darling-Hammond

Punët e veteranëve

Pete Buttigieg

Jason Kander

Tammy Duckworth

Përfaqësues i tregëtisë së SHBA

Jimmy Gomez

Nelson Cunningham

Mbrojtja e mjedisit

Mary Nichols

Jay Inslee

Heather McTeer Toney

Ambasador në KB

Wendy Sherman

Pete Buttigieg

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...