Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Nokia sjell dy modelet e para të këtij shekulli: Shton WhatsApp dhe YouTube

Dy modele të kompanisë finlandeze nga fillimi i këtij shekulli, Nokia 6300 dhe Nokia 8000, po kthehen në treg me një veshje moderne.

Ata janë mundësuar nga sistemi operativ KaiOS, nga i cili Nokia nuk heq dorë, dhe mbështesin mundësinë e një rrjeti 4G, si dhe WhatsApp, YouTube, Facebook, Google Maps dhe shumë të tjerë, transmeton Telegrafi.

Nokia 6300 4G duhet të kushtojë 49 euro, ndërsa Nokia 8000 duhet të kushtojë 79 euro. Siç theksoi HMD Global, ato do të jenë në dispozicion vetëm në tregjet e zgjedhura.

Nokia 6300 4G duhet të ketë një ekran 2.4-inç me rezolucion 320 × 240 piksel, së bashku me një procesor Qualcomm Snapdragon 210 dhe 512 MB RAM. Ajo gjithashtu vjen me 4 GB memorie të brendshme, mbështetje për kartat microSD deri në 32 GB, kamerë VGA në pjesën e pasme, dhe radio FM.

Kur bëhet fjalë për lidhje, ajo duhet të ketë mbështetje Wi-Fi, Bluetooth, A-GPS dhe microUSB, si dhe një bateri 1,500 mAh. Duket mjaft e ngjashme me modelin e vitit 2006, megjithëse ka dy butona shtesë.

Nokia 8000 4G ka pothuajse të njëjtat karakteristika si Nokia 6300, vetëm se ka një kamerë më të mirë (2MP) dhe një ekran 2.8-inç.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...