Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

NQP Shkup fiton 135 milion denarë ndihmë finansiare nga buxheti i shtetit

Shkup, 11 nëntor – Zhurnal.mk – Qyteti i Shkupit do të marë 135 milion denarë ndihmë finansiare nga Buxheti për këtë vit për menaxhim me pasojat finansiare të shkaktuara nga kriza e korona virusit, informon Zhurnal.

Vendimi është sjellë në seancën e djeshme të Qeverisë.

Në seancë është sjellë vendim për miratimin e mjeteve nga buxheti për vitin 2020, në shumë prej 77.000.000 denarë nga komuna e Kërçovës, për rekonstruimin e ndërtesës të komunës.

Për shfrytëzimin e mjeteve, komuna e Kërçovës, ka obligim të dorëzojë raport në Qeveri në afat prej 15 ditëve nga përfundimi i aktiviteteve, informuan nga pres qendra.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...