Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

“Nuk do të futet askush brenda, do të vetëflijohemi”, dita e 11 e grevës ende pa zgjidhje për naftëtarët e Ballshit

Dita e 11-të e grevës së urisë ku kërkesat e naftëtarëve të Ballshit po bien në vesh të shurdhët. Ditën e sotme ata kanë marrë vendim ekstrem se do të vetflijohen dhe nuk lejojnë askënd që të futet në ambientet e ngujimit.

“Nuk do të futet askush brenda, do të vetëflijohemi. Nga kjo grevë do dalim, kur të na nxjerrin me barela.“, janë shprehur naftëtarët.

Ditën e djeshme kryedemokrati Basha i vizitoi dhe j’u premtoi zgjidhje konkrete.

Ndërkohë që kryeministri Ramatha se e gjithë kjo gjendje ka ardhur për shkak të privatizimit kriminal të kompanisë së rafinerisë.

Në anën tjetër nuk ka ende një zgjidhje për kërkesat e tyre. Ata kërkojnë marrjen e pagave të prapambetura si dhe rifillimin e punës në uzinë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...