Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nuk ka masa të reja, apel të respektohen masat aktuale

Shkup, 16 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sot ka mbajtur mbledhje në të cilën nuk janë propozuar masa të reja restriktive për mbrojtje nga Covid 19, informon Zhurnal.

Nga KSI vetëm apelojnë që të respektohen masat aktuale që janë në fuqi, siç janë ndalesa e objekteve hotelierike të punojnë pas orës 21:00, të mos ketë grupime prej më tepër se katër personave gjatë 24 orëve, si dhe respektim maksimal i protokoleve të të gjithë operatorëve ekonomik.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...