Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nuk mendoj se udhëtarët nëpër autobuse kontribuojnë në përhapjen e virusit, thotë Shilegov

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Fotografitë që mbrëm u publikuan nëpër rrjetet sociale me një autobus të stërmbushur të NQP-Shkup është e rreme, kështu thotë kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, transmeton Zhurnal.

Siç potencoi ai, me këto lloje të informacioneve vetëm ndikojnë keq ndaj shëndetit mental të njerëzve gjatë kohës së pandemisë.

“Ne duhet t’i destimulojmë qytetarët që të përdorin veturat. Do të jetë më ekonomike të shfrytëzohet transporti publik. E pash mbrëmë fotografinë dhe është lajm i rremë. Kjo le pasoja ndaj shëndetit tonë mental si njerëz. Mendoj se numri i udhëtarëve nuk kontribuon në përhapjen e pandemisë”, vlerson Shilegov.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...