Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Nuk po luan nën urdhrat e Mourinhos, Tottenhami merr vendim për të ardhmen e Dele Ali

Klubi anglez, Tottenham Hotspur thuhet se ka marrë një vendim në lidhje me të ardhmen afatshkurtër të mesfushorit Dele Alli.

Mesfushori anglez është duke rënë në hierarkinë e zgjedhjeve të trajnerit Jose Mourinho.

Alli rrallë ka filluar ndeshjet në Ligës Premier si titullar, ndërsa koha më e shpeshtë ka ardhur nga ndeshjet e Ligës së Evropës.

Kjo situatë ka bërë që drejtuesit e klubit, por edhe vet lojtari të kërkojnë një zgjidhje.

Sipas mediumit Football Insider, 24-vjeçari nuk është në shitje në afatin kalimtar të janarit.

Sidoqoftë, kryetari i klubit Daniel Levy është i gatshëm të dëgjojë ofertat e huazimit, në varësi të situatës së dëmtimeve në klub.

Alli mund të marrë një huazim afatshkurtër për t’i dhënë atij kohën e lojës deri në Euro 2020 dhe afatin e verës.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...