Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Numër i madh i të infektuarve me COVID-19, Prishtina e Ferizaj komunat më të prekura

Shifra alarmante të rasteve të reja me coronavirus janë shënuar sot në Kosovë. Brenda 24 orëve në vend janë konfirmuar 963 raste të reja me COVID-19 si dhe janë shënuar 13 vdekje.

E në mesin e komunave të cilat prijnë me numër të lartë të të infektuarve janë Prishtina, Ferizaj, Podujeva, Gjakova e Gjilani.

Në Prishtinë janë konfirmuar 347 raste, në Ferizaj 102, Podujevë 61 raste, Gjakovë 52, dhe në Gjilan 51 raste.

Kujtojmë se Qeveria e Kosovës dje ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19, masa këto të cilat hyjnë sot në fuqi në orën 18:00.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...