Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Oda Ekonomike mbështet propozimet e opozitës për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka përshëndetur iniciativën e Partisë Demokratike të Kosovës për ta zhbllokuar krizën ekonomike me katër masa konkrete.

“Me gjasë po kalon kësaj here, me 4 amendamente shumë përmbajtjesore nga opozita. Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, pritet te votohet të premten. Ekstra 200 milionë për bizneset e prekura nga pandemia”, ka shkruar Rukiqi në Facebook.

PDK ka kërkuar seancë të jashtëzakonshme për Rimëkëmbjen Ekonomike, duke propozuar mbi 400 milionë euro ndihma konkrete për qytetarët dhe bizneset.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...