Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Osmani: Ahmeti në Hagë është ftuar si dëshmitar

Shkup, 1 shtator – zhurnal.mk – Para mikrofonave shtetëror nuk përgjigjem në çështje partiake, por Ali Ahmeti është ftuar në Hagë si dëshmitar, ka thënë sot ministri për Punë të Jashtme, Bujar Osmani në konferencën e përbashkët për shtyp me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov me rastin e ndërrimit të resorëve.

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nesër duhet të dëshmojë në Gjykatën speciale.

Prokurorët ndërkombëtar kanë kërkuar që Ahmeti të jetë dy ditë në dispozicion për të dëshmuar.

Lideri i BDI-së, Ahmeti muajin e kaluar në profilin e tij në Fejsjbuk njoftoi se me ftesë të Gjykatës speciale me seli në Hagë që heton krimet gjatë luftës së Kosovës do të paraqitet si dëshmitar dhe si një nga themeluesit e UÇK-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...