Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Pacientit të ndjerë nga reparti infektiv në Shtip i vidhet stolia prej ari

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Një vjedhje e stolisë së arit nga ndodhur gjatë ditës së djeshme në Repartin Infektiv në Shtip nga pacientë i vdekur.

Zëdhënësja e SPB Shtip, Gordana Panajotova bëri të ditur se në ora 14:17 në SPB Shtip i punësuari në sigurimin e spitalit në Shtip ka paraqitur vjedhje të stolisë së arrit nga një pacient i vdekur në spitalin e Shtipit.

“Sipas denoncimit, rreth orës 14:00 në Repartin infektiv kanë ardhur të punësuarit për ta marrë trupin e personit të tjerë, dhe kanë kërkuar stolinë prej arit t’ia dorëzojnë familjes, por nga person i panjohur stolia është vjedhur”, thuhet në njoftimin e SPB Shtip.

Policia po ndërmerr masa për zbardhjen e plotë të rastit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...