Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Pacolli: Besoj në pafajësinë e Thaçit dhe do të mbetem përgjithmonë mbështetës i tij për të mbrojtur UÇK-në

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçit, duke thënë se ai e ka udhëhequr Kosovën përmes luftës së saj për pavarësi dhe liri.

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se vendi po përballet me betejën e fundit për të mbrojtur luftën tonë të drejtë për liri, pavarësi dhe dinjitet njerëzor.

“Unë besoj në pafajësinë e tij dhe do të mbetem përgjithmonë mbështetës i betejës së tij për të mbrojtur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe luftën e saj”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...