Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Pagesa e kthimit të “Vikendit pa TVSH” do të bëhet nesër dhe pasnesër

Shkup, 9 nëntor, zhurnal.mk – Drejtoria e të Ardhurave Publike për kthimin e TVSH-së qytetarëve nga masa Vikend pa TVSH, nga nesër do të kryhet pagesa, transmeton Zhurnal.

Në llogaritë të atyre që kanë skanuar llogari fiskale dhe kanë bërë blerje në Vikendin pa TVSH, do të paguhen 66 milion denarë.

Nga DAP për MIA-n informojnë se paratë e qytetarëve do të kthehen për dy ditë, gjegjësisht kthimin nga TVSH do ta marrin nesër ose pasnesër në llogaritë e tyre.

Masa Vikend pa TVSH është pjesë e pakos së katërt antikrizë që është në vlerë prej 470 milion euro, ndërsa qëllimi është të kontribuoj për uljen e efekteve nga kovid-kriza dbhe të mbështeten qytetarët dhe ekonomia. Është realizuar më 10.11.12 tetor të këtij viti dhe ka parashikuar kthim të vlerës së tërë nga TVSH për blerje të prodhimeve maqedonase, si dhe pajisje kompjuterike.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...