Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Pamje të ngadalësuara, çfarë ndodh me veturën tuaj kur goditni me shpejtësi të madhe pengesat në rrugë

Një person që e ka kanalin e tij në YouTube ka kryer një eksperiment.

Ai a modifikuar një veturë me të cilin me shpejtësinë e plotë i ka goditur pengesat në rrugë, dhe i ka filmuar ato me një video me xhirime të ngadalësuara, për të parë dëmet që pëson vetura, transmeton Telegrafi.

Gjithmonë kam menduar se goditja e këtyre gungave me këtë shpejtësi do të shkatërronte veturën, për habinë time nuk ndodhi që vetura e tij të dëmtohet shumë.

Vet personi që e kishte kryer këtë eksperiment tha: Unë kurrë, as në ëndrrat e mia të çmendura nuk kam menduar se do të ishte kështu, me siguri mendova se shpejtësia me të cilën e kalova pengesën do ta dëmtonte më shumë veturën time.

Për më shumë shikojeni se me çfarë shpejtësie i kalon kjo veturë pengesat në rrugë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...