Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Pandemia në SHBA, dita e tretë radhazi me më shumë se 2000 humbje jete

Në Amerikë u regjistrua dita e tretë radhazi me më shumë se 2000 humbje jete teksa u njoftua për mbi 2900 të tilla në 24 orët e fundit.

Epidemiologët ngrenë alarmin në këtë situatë mes pasigurisë që shkakton edhe gjendja me politikën.

Vdekshmëria është e frikshme dhe është mes nesh tha drejtori i qendrës se barnave Robert Redfield sipas të cilit, deri në muajin shkurt vendi pritet të regjistrojë në total rreth 450 mijë humbje jete, transmeton A2news.

Guvernatori i Marryland, gjatë një transmetimi televiziv iu bëri thirrje palëve politike të lenë mënjanë retorikën dhe të bashkëpunojnë në këtë kuadër.

“Gjendemi në mesin e një lufte të ashpër ku nëse nuk ka bashkëpunim do dalim të humbur”, tha republikani Larry Hogan.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...