Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Panovski viziton Covid Qendrat, në mënyrë të rregullt trajtohen pacientët

Shkup, 29 nentor – Ministria e Shëndetësisë njoftoi se mjeku Nikolla Panovski ka vizituar Covid Qendrat me ftesë të ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Panovski, siç thuhet në kumtesë, ka bërë vizitë dhe kontroll të pacientëve dhe te ministri Filipçe ka dërguar mendim ekspertësh për organizimin e Covid Qendrat, kuadrin profesional dhe me çfarë terapie shërohen pacientët.

“Në mënyrë të organizuar dhe solida janë vendosur qendrat, me ndarje të qartë të zonës së kuqe dhe të gjelbër, personeli është i mbrojtur, ndërsa ajo që opinioni duhet ta dijë, është se në të gjitha qendrat vazhdimisht ka pulmolog të pranishëm”, shkruan Panovski.

Sa i përket shërimit, Panovski ka konstatuar se pacientët mjekohen me antibiotikë dhe me barna tjera.

“Respektohen protokollet e mjekimit, edhe antibiotikët jepen sipas pasqyrës klinike”, thuhet në mendimin e Panovskit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...